4 idejas, kā dāvināt kāzās naudu

Nauda ir viena no tiešākajām, taču reizē arī noderīgākajām dāvanām. Īpaši bieži šādu dāvanu ir ierasts pasniegt jaunajam pārim kāzās. Šādās situācijās negribās dāvināt kaut ko nevajadzīgu, bet nauda savukārt ļaus pārim iegādāties kaut ko viņiem svarīgu. Vai varbūt pat ieguldīt foršā medus mēneša ceļojumā. Vienīgais, kas atliek, ir izdomāt idejas, kā dāvināt kāzās naudu.

Vēlamies apskatīties, vai naudu tradicionāli vispār ir pieņemts dāvināt kāzās. Skaidrs, ka tas paliek ar vien populārāk pēdējo gadu laikā. Tomēr, vai tas tā ir bijis vienmēr?

Šajā rakstā apskatīsim kāzu dāvanu tradīcijas, kā arī nonāksim pie tā, kādas ir labas idejas, kā dāvināt kāzās naudu.

Vai nauda vienmēr ir bijusi piemērota dāvana kāzās?

Kā izrādās, naudas dāvināšana kāzās ne vienmēr tika uzskatīta par normu. Tradīcija dāvināt dāvanas kāzās aizsākās jau pirms vairākiem gadsimtiem, un dāvināto dāvanu veidi ir bijuši ļoti dažādi atkarībā no kultūras, laika perioda un pāra sociālās kārtas.

Praktiskas kāzu dāvanas

Piemēram, dažās kultūrās vienmēr ir bijis tradicionāli dāvināt praktiskas dāvanas, piemēram, mājlopus vai sadzīves priekšmetus. Savukārt citās kultūrās, piemēram, Indijā, joprojām ir ierasts kā kāzu dāvanu dāvināt zelta rotaslietas. 

Daudzās kultūrās naudas dāvināšana kā kāzu dāvana ir sena tradīcija. Ķīniešu un dažās Āzijas kultūrās sarkanā krāsa tiek uzskatīta par veiksmīgu, tāpēc naudu bieži pasniedz sarkanā aploksnē. Ebreju tradīcijās ir pieņemts dāvināt naudas summu ar nobeigumu 18, kas simbolizē veiksmi un labklājību. 

Dāvinot naudas dāvanu, vienmēr ir labi ņemt vērā pāra kultūras izcelsmi un visas tradicionālās paražas.

Nauda kā dāvana pārim kāzās

Tikai pēdējos gados populārāka ir kļuvusi naudas vai dāvanu karšu dāvināšana kā kāzu dāvana. Tas ir pavisam loģiski, jo nauda ļauj pārim izmantot līdzekļus sev visnoderīgākajā veidā – vai nu lai samaksātu par medusmēnesi, vai lai ieguldītu to sākotnējā maksājumā par mājokli, vai lai atmaksātu studiju kredītus vai citus parādus.

Lai gan tradīcija kāzās dāvināt dāvanas ir sena, naudas dāvināšana vēstures gaitā gan ir bijusi ļoti atšķirīga.

idejas kā dāvināt kāzās naudu

Idejas, kā uzdāvināt naudu

Lūk, apkopotas mūsu 4 galvenās idejas, kā dāvināt kāzās naudu. 

1. Tradicionāla naudas dāvana aploksnē

Pats tradicionālākais veids, kā uzdāvināt kāzās naudu, ir to vienkārši ievietot skaistā aploksnē. Iesakām to pēc iespējas personalizēt, kā arī pārliecināties par to, ka banknotes ir nesaburzītas, pēc iespējas jaunākas.

Šis ir vienkāršs, taču arī elegants veids, kā uzdāvināt pārim naudiņu šajā īpašajā dienā. Klāt, protams, tad var pieskaņot arī kādu mazāku, fizisku dāvaniņu.

2. Personalizēts naudas koks

Radošs veids, kā uzdāvināt naudu kā kāzu dāvanu, ir izveidot personalizētu naudas koku. Lai dāvana būtu interesantāka, var izmantot nelielu mākslīgo koku un piestiprināt naudu pie tā zariem, izmantojot lentes vai saspraudes. 

Tas ir jautrs un unikāls veids, kā pasniegt naudas dāvanu. Turklāt viesu starpā noteikti arī izcelsies un ilgi paliks atmiņā.

3. Dāvanu kartes vai naudas pušķis

Ja labi pazīstat pāri un zināt viņu iecienītākos veikalus vai restorānus, varat izveidot dāvanu karšu pušķi. Iegādājieties dāvanu kartes no viņu iecienītākajām vietām un ievietojiet tās skaistā pušķī. Tā ir pārdomāta un personalizēta dāvana, ko pāris novērtēs.

Piemēram, ideja var būt sarūpēt randiņus pārim katru nedēļas nogali mēneša garumā. Tad arī izveidot pušķi no 5, lai nebūu 4, ziediem – dāvanu kartēm. Viena var būt dāvanu karte restorānā, cita SPA atpūtas kompleksā, vēl cita kādā aktīvākā piedzīvojumā utt. 

4. Digitālā dāvanu karte

Šodien aktuāli ir pasniegt dāvanu kartes arī digitālā veidā. Tas ir īpaši izdevīgi tad, ja pats uz kāzām nespēj ierasties, taču joprojām gribās pāri svinīģi apsveikt. Tad digitāla dāvanu karte abu e-pastā ir labs risinājums.

Vēl tā būs laba dāvanas ideja pārim, kam rūp vide un kas novērtē dabai draudzīgas izvēles. Tad var viņiem kāzās uzdāvināt skaistu, lielu telpaugu viņu kopīgās dzīves simbolizēšanai. Telpauga podiņā vai lapā var būt iestiprināta zīmīte, ka galvenā dāvana ir viņu e-pastā. 

Ko ņemt vērā, dāvinot naudu

Pirms steidzies izvēlēties naudas vērtību kā kāzu dāvanu, esam apkopojuši vel dažus padomus par to, kādas ir labas idejas, kā dāvināt kāzās naudu.

Lai veiksmīgi un noderīgi!

Dāvanas pasniegšanai jābūt personiskai

Lai arī par dāvanu tiek izvēlēta nauda, to vienmēr var padarīt personiskāku un pārdomātāku. Bieži vien nauda šķiet kā ļoti bezpersoniska dāvana, tāpēc ir labi to uzfrišināt. Piemēram, apsver iespēju iesaiņot naudu jaukā kartītē vai aploksnē vai pasniegt to dekoratīvā kastītē vai burkā.

Var arī pievienot kādu jauku zīmīti ar sveicienu vai nelielu dāvaniņu, piemēram, foto rāmīti vai rotaslietu, lai dāvana būtu īpašāka.

Pievieno naudas dāvanas iemeslu vai novēlējumu

Vēl iesakām tomēr atgriezties pie sveiciena un noteikti to pievienot naudas dāvanai. Viens no iemesliem ir tāds, ka pasniedzot naudu kā kāzu dāvanu, ir svarīgi paskaidrot, kādēļ izvēlējāties to darīt. 

Piemēram, to varētu balstīt uz šādu sveiciena tekstu: “Mēs vēlējāmies jums uzdāvināt kaut ko, kas palīdzētu jums veiksmīgi uzsākt kopdzīvi,” vai “Mēs zinām, ka jums ir daudz izdevumu, tāpēc domājām, ka šī būtu noderīga dāvana.” 

Skaidri formulējot savus nodomus, dāvana var būt daudz jēgpilnāka. Pāris noteikti to novērtēs.

Apsver tehnoloģijas kā iespēju

Daudzi cilvēki mūsdienās izvēlās dāvināt digitālās dāvanu kartes vai sūta naudu, izmantojot tādas lietotnes kā Venmo vai PayPal. Lai arī tas noteikti nav personiskākais sveiciens, tas jebkurā gadījumā ir variants. 

Vienīgais veids, kā iesakām to izmantot ir tad, ja paši nevarat personīgi piedalīties kāzās.

Kopumā ir dažādas idejas, kā dāvināt kāzās naudu. Ja tev aktuālāk ir izvēlēties dāvanas kāzu jubilejā, tad iesakām apskatīties mūsu rakstu – Kāzu jubileju nosaukumi – no papīra līdz briljantam.

Ceram, ka šīs idejas un ieteikumi būs noderīgi! Lai izdodas!