Kāda būs laba dāvana skolotājai

Latvijā Skolotāju diena tiek atzīmēta katru gadu oktobra pirmajā svētdienā. Šī diena ir veltīta skolotāju godināšanai un viņu nozīmīgās lomas atzīšanai Latvijas nākotnes veidošanā. Tā kā šie svētki ir svarīgi, nolēmām jau laicīgi apkopot variantus par to, kāda būs laba dāvana skolotājai šajos svētkos.

Skolotāju diena Latvijā tiek svinēta jau kopš 20. gadsimta sākuma, lai gan par oficiālu svētku dienu tā tika atzīta tikai 1965. gadā. Svētki tika dibināti, lai izrādītu pateicību skolotājiem par viņu smago darbu un centību Latvijas jaunatnes izglītošanā.

Skolotāju dienā skolēniem ir ierasts dāvināt skolotājiem dažādas dāvanas. Populāras dāvanu idejas ir ziedi, šokolādes un ar rokām darinātas kartītes. 

Šajā rakstā apkoposim galvenās 5 dāvanu idejas un uzzināsim, kas tad īsti ir laba dāvana skolotājai, un kāpēc.

1. Noderīgas kancelejas preces

kancelejas dāvana

Pirmā dāvanu ideja skolotājai svētkos ir kancelejas preces. Tā ir praktiska dāvana skolotājai, jo mēs visi zinām, ka ikdienā skolotāji izmanto visai lielu daudzumu šo preču. Līdz ar to ir labi izpalīdzēt un iepriecināt ar noderīgām dāvanām.

Personalizētu rakstāmpiederumu komplekts, piemēram, piezīmju kartītes vai galda kalendārs, ir pārdomāta dāvana ikvienam skolotājam. Tas parādīs, ka novērtējat viņu smago darbu un organizatoriskās prasmes. 

Turklāt šī dāvana nav pārāk dārga, parasti ko labu un noderīgu noteikti izdosies sakomplektēt arī 15 EUR vērtībā. Lai pasniegtu šo dāvanu, varat to iesaiņot vienkāršā kastītē vai pārsiet ar skaistu lenti.

2. Piederumi klases labiekārtošanai un organizēšanai

laba dāvana skolotājai

Skolotāji bieži tērē paši savu naudu, iegādājoties klases piederumus. Tāpēc var būt ļoti noderīgi uzdāvināt tādus piederumus kā pildspalvas, zīmuļi vai marķieri. Var arī apsvērt iespēju iegādāties klases dekorus vai organizatoriskus rīkus, piemēram, ziņojumu dēļu apmales vai uzglabāšanas tvertnes. 

Šīs dāvanas cena ir mērena, parasti no 10 līdz 50 EUR. Jūs varat pasniegt šo dāvanu dekorētā kastē vai grozā. Ja davana tiek pasniegta no visas klases, tad izdosies arī ietaupīt naudiņu un katram būs jāsamaksā pavisam neliela cena. Taču skolotājai uzreiz prieks!

3. Dāvanu kartes hobijam un atpūtai

dāvanu karte skolotajai

Vēl viena laba dāvana skolotājai svētkos ir dāvanu kartes. Tā ir dāvana ar klasisku vērtību, ko arīdzan var uzdāvināt kā kopīgu dāvanu no visas klases. Tad arī varēs atļauties ko nedaudz dārgāku un rezultātā vērtīgāku.

Dāvanu karte grāmatnīcai vai kafejnīcai var būt lielisks veids, kā parādīt savu atzinību skolotājam. Tas ļauj viņiem palutināt sevi ar kaut ko, kas viņiem patīk, piemēram, jaunu grāmatu vai tasi kafijas. 

Šīs dāvanas cena var svārstīties atkarībā no dāvanu kartes summas, bet parasti tā svārstās no 10 līdz 50 EUR. Lai pasniegtu šo dāvanu, varat to ievietot mazā aploksnē vai pievienot paštaisītai kartītei.

4. Telpaugi skolotāja kabinetam

laba dāvana skolotājai

Tālāk, domājot par to, kas ir laba dāvana skolotājam, kuram ir pašam sava klase, nonācām pie telpaugiem. Galu galā augs ir pārdomāta un arī ilgstoša dāvana, kas var padarīt klasi gaišāku. Turklāt skolotājs jau var arī paņemt augu uz savām mājām. 

Iesakām gan apsvērt tādu augu, kam nepieciešama minimāla apkope, piemēram, sukulentu vai līdakastes augu. 

Augi simbolizē izaugsmi, mācīšanos un attīstību, kas ir jebkuras izglītības iestādes pamatvērtības. Augs kā dāvana atspoguļo skolotāja lomu skolēnu izaugsmes un attīstības veicināšanā. Tāpēc tā ir jauka, pārdomāta dāvana skolotājam!

Šīs dāvanas cena ir mērena, parasti no 10 līdz 30 EUR. Lai pasniegtu šo dāvanu, podu varētu ietīt dekoratīvā papīrā vai jau atkal pievienot augam nelielu piezīmju kartīti.

5. Pašdarinātas dāvanas

paštaisītas davanas skolotājai

Ar rokām darināta dāvana, piemēram, pateicības vēstule vai interesants rokdarbs, ir sirsnīgs un personalizēts veids, kā parādīt savu pateicību skolotājam. 

Pašdarinātas dāvanas var būt jebkas, ko iespējams sarūpēt savām rokām – apzīmēt, apgleznot, izveidot no nulles utt. Dažas idejas varētu būt – personalizēta kafijas krūze, mākslas darbs, paša izlietas sveces, paštaisītas vannas bumbas utt. Varbūt, ka esat ko interesantu iemācījušies rokdarbu stundā skolā. 

Šī dāvana nav dārga, parasti svārstās no 0 līdz 20 EUR. Lai pasniegtu šo dāvanu, varat to ievietot paštaisītā kartītē vai piestiprināt pie maza dāvanu maisiņa.

Iesaiņojot dāvanu skolotājam, ieteicams to saglabāt vienkāršu un gaumīgu. Izmantojiet iesaiņojamo papīru vai dāvanu maisiņu skolotāja iecienītākajā krāsā vai rakstā. Pievienojiet dāvanai nelielu kartīti, lai to personalizētu. 

Pats svarīgākais jau ir tas nodoms. Tāpēc laba dāvana skolotajai vienmēr būs vienkārša, bet mīļa. 

Lai skaista Skolotaju diena un liels prieks gan skolotājiem, gan skolēniem!