Kur meklēt latviešu amatnieku darinājumus

Vai plānā ir atrast kādu dāvanu vai kādu unikālu dekoru savai mājam? Starp latviešu amatnieku darinājumiem jūs atradīsiet ne tikai to. Tik daudz talantīgi un kvalitātīvi vietējie darinājumi, bet kur tos atrast?

Latviešu amatnieku darinājumi var būt gan praktiski pielitojami ikdienā, gan arī izcelties ar savu unikālo dizainu. Bieži vien šie produkti ir īpaši veidoti ar individuālu pieeju, piešķirot katram darinājumam unikalitāti. Tieši tāpēc tajos ir papildus vērtība – daļa no katra darinātāja sirds.

Daļa talantīgo vietējo amatnieku mēdz pazust lielāku uzņēmumu un konkurentu starpā, pat nenonākot līdz pašam klientam. Nelielā atpazīstamība arī darbojas kā faktors, kāpēc rodas jautājumi, kur šos produktus var atrast. Lai palīdzētu gan jums orintēties, gan arī pavairotu vietējos talantus, esam apkopojuši vietas, kurās slēpjās latviešu amatnieku pērles.

Vietējie latviešu amatnieku tirdziņi

Kalnciema kvartals

Kur gan vislabāk atrast un pašam personīgi apskatīt darinājumus, ja ne vietējos tirdziņos. Atrodoties šādos pasākumos, noteikti var uzzināt daudz vairāk par pašu produktu nekā jebkur citu. Iespēja ieraudzīt ne tikai produktu, bet arī darinātāju, piedod personīgāku piesitienu produktam.

Viens no vispopulārākajiem šāda veida tirdziņiem notiekti ir Kalnciema kvartālā. Tur labumus varat meklēt katru sestdienu no pl. 10:00 līdz 16:00. Tur pat netālu Āgenskalna tirgū, arī bieži var meklēt tematiskos tirdziņus ar dažādiem vietējiem uzņēmējiem. Protams, ka nevar aizmirst par reģionālajiem tirdziņiem, kas notiek ārpus Rīgas. Valmieras Vecpuišu parkā vai Ventspils tirgū un daudz citās vietās, ar kuriem var iepazīties pie Facebook events.

Speciāli veidotie veikali

Latvijas majrazotaji

Latvija ir pilna ar vietējiem talantiem un dažiem no tiem ir izdevies augt plašumā vietējā tirgū. Arvien biežāk latviešu amatnieku darinājumi ir atrodami jebkur. Meklējot kaut ko īpašu Rīgā, var apmeklēt simpātiskas bodītes kā “Miesai” un “RIIJA”.Ja nekas neiekrīt acīs, tad noteikti kaut ko atradīsiet plašajā “Gift Shop & Art Galery”. Vairāk informācijas par amatnieku veikaliem Rīgā varat iegūt Live Riga mājaslapā.

Unikālus pašmāju veikalus var atrast ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Dodoties uz Kurzemes pusi un pastaigājot pa mīlīgajām Kuldīgas vai Liepājas ieliņām, var arī atrast dažādas pērles. Mūsu zeme ir pārpilna ar talantīgiem cilvēkiem, kas apvieno skaistos rakstus ar gaumīgām krāsām, izveidojot kaut ko īpašu.

Virtuālie amatnieku tirdziņi

Latvijas amatnieku darinajumi interneta

Kas gan var būt ērtāks, kā apskatīt plašo latviešu amatnieku darinājumu piedāvājumus no jebkuras pasaules vietas? Pateicoties virtuālajiem tirdziņiem, tas ir vieglāk kā jebkad. Ja apmeklējot tirdziņus un vietējos veikalus nekas neiekrīt sirsniņā, tad online būs daudz plašāk piedāvājums. No dažādiem gardumiem līdz koka un keramikas izstrādājumiem.

Virtuālie amatnieku tirdziņi ne tikai palīdz popularizēt vietējos izstrādājumus visā Latvijā un ārpus tās, bet arī piedāvā iedvesmas avotus dāvanām. Lielā daļā mājaslapu izstrādājumi ir sadalīti pa kategorijām, padarot šo iepirkšanās pieredzi ekstra vieglu.

Latviešu amatnieku rotaslietas

Latviesu rotaslietas

Baltu tautu vēsture ir bagāta ar dažādiem daiļiem rakstiem un tradicionālām rotām. Vietējiem rotu darinātājiem ir izdevies gan saglabāt tradicionālo, gan arī to apvienot ar mūsdienīgo. Mēs esam maza tauta ar pārbagātu pagātni, un latvieši to apzinās un velkā savas rotas ar godu.

Baltu rotas un Rotu upe piedāvā plašu piedāvājumu no visiem zināmā Nameja gredzana līdz kaklarotām un saktām. Ar šiem skaistajiem izstrādājumiem var iepazīties gan vietējos tirdziņos, gan veikaliņos, kā arī iepriekš minētajās viņu pašu mājaslapās.

Ieskaties arī citās mājaslapās

Online veikali latvija

Ja vēlaties atrast izstrādājumus, no amatniekiem, kuri ar to nodarbojas hobiju līmenī, tad noteikti var iepazīties ar Etsy.com piedāvājumiem. Šī mājaslapa dod iespēju katram publicēt savu unikālo produktu, kas varbūt iekritīs tieši jūsu sirsniņā. Šeit var piemeklēt kaut ko, ko pat iepriekš citur neesat redzējuši.

Vietējie amatnieku izstrādājumi ir ļoti īpaši un var kalpot gan kā lielisks dekors, gan kā superīga dāvana tuvajiem. Cerams, ka šis raksts ieskicēja nelielu ieskatu, kur meklēt kaut ko īpašu sev vai saviem mīļajiem.

Tiekamies citos rakstos!