Sirsnīgas Tēva dienas dāvanas

Tēva diena tiek svinēta daudzās pasaules valstīs, parasti jūnija trešajā svētdienā. Latvijā gan Tēva diena tiek svinēta 10. septembrī. Šie ir svētki, kas idejiski ir ļoti līdzīgi Mātes dienai, tomēr jāatzīst, ka tie tikai nesen sākuši kļūt aizvien populārāki. Bet līdz ar to ir aktualizējies arī jautājums par to, kādas ir mīļas un sirsnīgas Tēva dienas dāvanas.

Dažās valstīs, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs, Tēva dienai ir sena vēsture, un tā ir plaši atzīta brīvdiena. Tomēr citās valstīs, tostarp Latvijā, šie svētki ir salīdzinoši jauni un netiek tik plaši svinēti. Latvijā Tēva diena oficiāli tika atzīta par svētkiem tikai 1998. gadā, un tā vēl netiek tik plaši svinēta kā Mātes diena.

Tomēr Tēva diena Latvijā joprojām ir svarīgs notikums, un tā ir lieliska iespēja ģimenēm sanākt kopā un izrādīt pateicību par tēvu nozīmīgo lomu viņu dzīvē.

Tāpēc šajā rakstā palīdzēsim godināt tēvus, ierosinot idejas par to, kas ir sirsnīgas Tēva dienas dāvanas, ar ko palutināt un iepriecināt savu tēti svētkos.

Tēva dienas dāvanas – idejas un dažādas cenu kategorijas

Esam sagatavojuši dažādas Tēva dienas dāvanas, kas būs noderīgas, praktiskas un arī interesantas. Cerams, ka tās būs piemērotas tavam tētim svētkos!

Ja tev ir kādas foršas idejas, ko būsim palaiduši garām, droši iesaki tās mums!

Personalizētas viskija glāzes

viskija glāžu komplekts

Pirmā Tēva dienas dāvanas ideja ir viskija glāžu komplekts, ko vari personalizēt. Ja tavam tētim garšo viskijs, varbūt burbons vai konjaks, tad attiecīgā alkohola glāžu komplekts būtu praktiska dāvanas ideja. Tā būs dāvana, kas tiks izmantota gadiem ilgi. 

Turklāt, ja dāvanu arī personalizēsi, tā būs vēl īpašāka. Piemēram, Etsy interneta veikaliņā ir pieejami visdažādākie tirgotāji, kas var personalizēt viskija glāzes. Uz tām var uzdrukāt tēta vārdu, iniciāļus, sveicienu vai kādu joku. Biezi vien ir pieejamas arī koka kastes, kurās uzdāvināt glāzes – tad viss komplekts ir kā grezna dāvana.

Ir arī citi saiņošanas veidi, protams. Piemēram, glāzi var ietīt dāvanu papīrā un ievietot nelielā kastītē, vai arī to var pasniegt stilīgā dāvanu maisiņā. Apsver iespēju pievienot arī nelielu pudelīti sava tēva iecienītākā viskija, lai dāvana būtu vēl īpašāka.

Grila piederumu komplekts šašlika meistaram

grila piederumi tētim

Ja tavs tēvs ir īsts grila meistars, augstas kvalitātes grila komplekts būs lieliska dāvana viņam svētkos. Iesakām meklēt tādu komplektu, kurā iekšā ir viss nepeiciešamais kārtīgai šašlika sezonai. Piemēram, lai tur ir lāpstiņa, knaibles un birstīte, lai tētis bez problēmām varētu pagatavot savu iecienītāko gaļu un dārzeņus.

Grila komplektu var iesaiņot dāvanu grozā ar bārbekjū mērci, garšvielām un citiem grilēšanas piederumiem. Apsver iespēju pievienot ar roku rakstītu tēva iecienītākās šašlika marinādes vai citas gaļas recepti. 

Var arī ievietot grila komplektu izturīgā dāvanu kastē ar stilīgu dāvanu lentu un banti augšgalā. 

Gudrais pulkstenis ikdienai

dāvana tētim pulkstenis

Dārgāka un ekskluzīvāka dāvanas ideja ir gudrais pulkstenis, kas patiks gadžetu cienītājam. Ja tavam tētim joprojām nav pašam savs viedais pulkstenis, tad viņam varētu patikt šāda ekstra. Tas maksā aptuveni 100-400 EUR, tāpēc varētu būt laba dāvana no vairākiem bērniem kopā.

Viedpulkstenis var palīdzēt tētim saglabāt kontaktu, atrodoties ceļā. Kad telefonu izmantot nevar, pulkstenis ziņos par dažādiem zvaniem un īsziņām. Meklē tādu pulksteni, kam ir dažādas funkcijas – īsziņu un zvanu paziņojumi, fitnesa uzraudzīšana un GPS navigācija.

Praktisks ādas maks

ādas maks tētim dāvana

Vēl viena praktiska dāvana tētim svētkos ir jauns ādas maks. Ja esi novērojis, ka tēvam prasās nopirkt jaunu maku, tad kāpēc gan neuzdāvināt to Tēva dienā! Klasisks ādas maks tomēr ir praktiska un stilīga dāvana jebkuram tētim. 

Meklē tādu ādas maku, kurā ir daudz vietu kartēm un drošs naudas nodalījums, lai viņš varētu tur droši turēt savas svarīgākās lietas.

Apsver iespēju pasniegt maku nelielā dāvanu kastītē ar salvešpapīru, lai pasargātu to transportēšanas laikā. Vari pievienot arī nelielu piezīmi vai kartīti, lai dāvana būtu personīgāka.

Krūze ar uzrakstu

tēva dienas dāvana krūze

Nākošā Tēva dienas dāvanas ideja ir krūze ar uzrakstu vai kādu uzprintētu attēlu. Tā būs personalizēta dāvana tiem tētiem, kas iesāk dienu ar krūzi tējas vai kafijas. Padomā par kādu īpašu veidu, kā šo krūzi persoanlizēt. Varbūt ir kāds kopīgs joks, kas tēti vienmēr sasmīdina. 

Šādu dāvaniņu var iesaiņot dāvanu kastītē vai maisiņā ar salvešpapīru, lai dāvana izskatītos rūpīgāka un glaunāka. Klāt vari piemeklēt kādus našķus, vai varbūt tēta iemīļotāko tēju vai kafiju. Mamma noteikti spēs palīdzēt! 🙂

Personalizēts foto rāmis

Tēva dienas dāvanas

Vēl viena dāvana tētim Tēva dienā ir personalizēts foto ramis. Tā nebūt nav vairs dāvana, kas ir vecmodīga un neinteresanta. Mūsdienās foto rāmji atkal nāk modē un kalpo par forsu dāvanu, jo ir tik daudz opciju.

Vari izvēlēties kādu kopīgu atmiņu, ko ievietot foto rāmī. Varbūt no kāda ceļojuma vai svētkiem. Arī rāmi izvēlies rūpīgi – lai tas būtu piemērots tēta gaumei, kā arī dizainam viņa ofisā vai mājās kāda tēta stūrītī.

Laba grāmata vai Kindle lasītājs

Tēva dienas dāvanas

Šī ir dāvanas ideja, kas var variēt no 10 EUR līdz pat kādiem 200 EUR. Tas ir atkarīgs no tā, vai tu tētim gribi uzdāvināt kādu jaunu grāmatu vai varbūt uzreiz elektronisko grāmatu, kas kalpos daudzu gadu garumā.

Mūsdienās daudz populārāka izvēle patiešām ir Kindle lasītāji, ko var ērti paņemt līdzi ikdienas gaitās un lasīt grāmatas bez smaguma nēsāšanas līdzi. Tas ir īpaši izdevīgs veids, kā lasīt ceļojumu laikā.

Aso mērcīšu komplekts

Tēva dienas dāvanas

Personalizēts aso mērcīšu komplekts  ir piemērots tētim, kurš mīl pikantus ēdienus. Labi ir izvēlēties personalizētu komplektu, ko vari salikt kopā pats. Vēl viena ideja ir izvēlēties pašam savas mērces pagatavošanas komplektu – esam redzējuši arī šādas opcijas.

Aso mērču komplektu var pasniegt nelielā dāvanu kastītē ar salvešpapīru, lai pasargātu to transportēšanas laikā. Apsver iespēju arī pievienot klāt nelielu piezīmi vai kartīti ar personalizētu vēstījumu. Var pievienot arī dažas receptes, ko tētis varētu izmēģināt ar savu jauno karsto mērci.

Tas arī viss pagaidām no mums par idejām, kas ir sirsnīgas Tēva dienas dāvanas!

Lai skaista un prieka pilna Tēva diena tavam tētim un visai ģimenei!