Dāvanas kāzu jubilejā – viens otram un pārim

Kāzas ir burvīgas svinības, pēc kurām pāris uzsāk pavisam jaunu dzīvi abi kopā. Taču ar kāzu nosvinēšanu viss nebeidzas, jo pāra mīlestību ir ierasts svinēt arī kāzu jubilejās. Līdz ar to katra kāzu gadadiena ir īpašs brīdis, kad var svinēt kopā piedzīvoto un vēl tālāk sagaidāmo. Tāpēc vēlamies uzzināt vairāk par to, kādas dāvanas kāzu jubilejā ir ierasts dāvināt.

Mūsu rakstā Kāzu jubileju nosaukumi esam aprakstījuši kāzu jubilejas sākot ar pirmo (papīra kāzas) līdz pat 60. kāzu jubilejai (briljanta kāzas). Pirmie 15 gadi pēc tradīcijām tiek svinēti visi, taču tālāk jau kāzu gadadienas tiek izceltas ik pēc 5 gadiem – 20, 25, 30, 35 utt.

Dāvanas kāzu jubilejā var dāvināt ne tikai viens otram, bet arī precētajam pārim. Tas var būt mīļš veids, kā iepriecināt pāri ar ko skaistu un pārdomātu. 

Kāpēc dāvanas kāzu jubilejā ir svarīgas

Katram ir savas tradcijas un paradumi, taču ir skaidrs, ka mums latviešiem dāvanas patīk. Un ja var kalendāram pievienot vēl papildus svētku dienu, kāpēc gan to nedarīt? It īpaši, ja tiek svinētas kāzu jubilejas. Galu galā tā ir mīlestības svinēšana. Kāzu gadadienas sniedz iespēju svinēt ilgstošu mīlestību un apņemšanos starp diviem cilvēkiem. Un dāvanas kā reiz ir veids, kā pagodināt kopā veikto mīlestības ceļojumu.

Dāvanas pasniegšana mīļotajam cilvēkam parāda jūsu pateicību par viņa klātbūtni jūsu dzīvē. Tas parāda, ka jūs novērtējat viņu visā būtībā un visumā. Turklāt labi pārdomāta dāvana kalpos arī kā ilgstošs jūsu mīlestības apliecinājums. 

Un vēl viens iemesls svinēt kāzu jubilejas un dāvināt dāvanas ir ar vien jaunas apņemšanās simbols. Dāvanas pasniegšana kāzu gadadienā vēlreiz apstiprina jūsu uzticību jūsu laulībai. Tas ir skaists veids, kā izteikt savu apņemšanos kopt attiecības un turpināt kopīgās nākotnes veidošanu. 

Tāpēc arī pēc 10, 20 un 50 gadiem laulībā joprojām ir jābūt laikam doties randiņos un iepriecināt vienam otru ar mīļām dāvaniņām!

Dāvanas sievai no mīļotā vīra

Davanas kazu jubileja sievai

Te arī apkopojām dažas no populārākajām davanu idejām, ko uzdāvināt sievai kāzu jubilejā. 

 1. Skaistas, mirdzošas rotaslietas – mūžīga klasika, piemēram, kaklarota, rokassprādze vai auskaru pāris.
 2. SPA procedūra vai labsajūtas brīvdienas – lutināšanas un relaksācijas diena greznā spa vai labsajūtas atpūta.
 3. Personalizēta atmiņu dāvana – kāds pēc pasūtījuma izgatavots priekšmets, piemēram, fotoalbums, iegravēts medaljons vai personalizēts mākslas darbs.
 4. Romantiska atpūta kopā – plānojiet negaidītu nedēļas nogales ceļojumu uz galamērķi, kas jums abiem ir īpaši nozīmīgs.
 5. Glauna rokassomiņa vai aksesuāri – grezna rokassomiņa vai moderns aksesuārs, kas papildina viņas stilu.
 6. Ēdienu gatavošanas meistarklase – piesakiet viņu kulinārijas meistarklasei, kur viņa var apgūt jaunas prasmes un nodoties aizraušanās ar ēdienu.
 7. Kāds interesants abonēšanas pakalpojums – pierakstieties, lai saņemtu abonēšanas pakalpojumu, kas pielāgota viņas interesēm, neatkarīgi no tā, vai tās ir grāmatas, skaistumkopšanas produkti vai gardēžu ēdieni.
 8. Smaržas vai smaržu komplekts – raksturīgs aromāts, kas atspoguļo viņas būtību un izraisa lolotas atmiņas.
 9. Izsmalcināta maltīte restorānā – rezervējiet izsmalcinātā restorānā romantiskas vakariņas sveču gaismā.
 10. Personalizēta mīlestības vēstule vai dzejolis – izlejiet savu sirdi sirsnīgā vēstījumā, kas pauž jūsu mīlestību un pateicību.

Katra dāvana, kas būs pasniegta no sirds, būs mīļi novērtēta. Jau konkrētas lietas ieskaām iegādāties no kādiem aktuāliem latviešu ražotājiem. Mūsu blogā esam aprakstījuši dažus no tiem, piemēram, latviešu dizaina veikaliem Cita Rota un TRUDE.

Dāvanas vīram no mīļotās sievas

Davanas kazu jubileja viram

Vairākas no iepriekš minētajām dāvanām, protams, var uzdāvināt arī mīļotajam vīram. Tomēr, lai pasniegtu jms vairāk dāvanu idejas, šeit būs dažas, kas labi derēs tieši vīriešiem.

 1. Kāds gadžets vai tehniskie piederumi – apsveriet jaunākos tehnoloģiju sīkrīkus vai piederumus, kas atbilst viņa interesēm un vaļaspriekiem.
 2. Pulkstenis vai stilīga rota – klasisks pulkstenis vai stilīgs aksesuārs, kas papildina viņa garderobi.
 3. Sporta spēles vai koncerta biļetes – pārsteidziet viņu ar biļetēm uz viņa iecienītāko sporta pasākumu vai iecienītākās grupas koncertu.
 4. Personalizēts bārdas kopšanas komplekts – kopšanas komplekts ar viņa iecienītākajiem produktiem, personalizēts ar viņa iniciāļiem vai vārdu.
 5. Kāds oriģināls piedzīvojums – izplānojiet piedzīvojumiem bagātu aktivitāti, piemēram, izpletņlēkšanu, gumijlēkšanu vai lidojumu ar gaisa balonu.
 6. Vīna degustācijas pieredze – noorganizējiet ekskursiju un degustāciju vietējā vīna darītavā.
 7. Personalizēts apģērbs – iegādājieties viņam pielāgotu uzvalku, personalizētu kreklu vai jebkuru citu pēc pasūtījuma izgatavotu apģērbu.
 8. Fitnesa vai sporta aprīkojums – ja viņam patīk trenēties vai sportot, uzdāviniet viņam aprīkojumu, kas saistīts ar viņa iecienītākajām aktivitātēm.
 9. Personalizēta fotoattēlu grāmata – apkopojiet lolotās atmiņas skaisti noformētā fotoattēlu grāmatā, kas iemūžina jūsu kopīgo mīlestibas ceļojumu.
 10. Ar roku rakstītas mīlestības piezīmes – uzrakstiet vairākas mīlestības piezīmes, kuras viņš var atvērt un lasīt visas dienas garumā.

Vēl citas dāvanu idejas, ko uzdāvināt vīram kāzu jubilejā skatīt rakstā par dāvanām tieši vīrietim.

Kāzu jubilejas ir lieli svētki ne tikai pašiem pārim, bet arī iespēja draugiem, ģimenei un mīļajiem pievienoties viņu svinībām. Par to vairāk nākošajā nodaļā.

Dāvanas pārim kāzu jubilejā no draugiem un radiniekiem

Davanas parim kazu jubileja

Daudzās kultūrās ir ierasta tradīcija, ka arī laulātajam pārim jubilejā tiek pasniegtas dāvanas. Lai gan kāzu gadadienas svinības galvenokārt tiek pievērstas pārim, draugi, ģimene un tuvinieki bieži vien pievienojas svinībām, pasniedzot viņiem pārdomātas dāvanas. 

Šīs dāvanas kalpo kā mīlestības, atzinības un atbalsta apliecinājums pāra ilgstošajām saistībām vienam pret otru. Apdāvinot pāri viņu gadadienā, draugi un ģimenes locekļi var dot savu sveicienu priecīgajā notikumā un izteikt savus laba vēlējumus. 

Dāvanu izvēle, protams, var atšķirties atkarībā no personīgajām vēlmēm, attiecībām un kultūras tradīcijām,. Tas var bū jebkas, sākot no sentimentālām piemiņas lietām līdz pieredzes pārsteigumiem vai praktiskiem priekšmetiem, kas uzlabo pāra kopdzīvi. 

Dāvanas kāzu jubilejā pārim:

 1. Brīvdienu atpūta kopā – pārsteidziet pāri ar nedēļas nogales atpūtu un ceļojumu uz romantisku galamērķi, ļaujot viņiem atpūsties un izbaudīt vienam otra sabiedrību.
 2. Personalizēts mākslas darbs – pasūtiet mākslas darbu, kas piemin viņu mīlas stāstu, iekļaujot nozīmīgus simbolus vai datumus, varbūt attēlu kolāžas.
 3. Romantisks vakariņu izbrauciens ar kuģīti – noorganizējiet pārim neaizmirstamu vakaru uz kuģīša,, kurā tiek piedāvāti gardēžu ēdieni un elpu aizraujoši skati.
 4. Relaksējošas SPA brīvdienas ar īpašiem pāru piedāvājumiem – palutiniet viņus ar greznu spa pieredzi, sniedzot viņiem iespēju kopā atpūsties un atjaunot spēkus.
 5. Vīna vai šampanieša kolekcija – uzdāviniet pārim izsmalcinātu vīnu vai šampanieša kolekciju, kas ir lieliski piemērota viņu mīlestības svinēšanai vislabākajā stilā.
 6. Piedzīvojumu dāvanas – uzdāviniet viņiem pieredzi, ko viņi var baudīt kopā, piemēram, ēdiena gatavošanas nodarbību pāriem, deju nodarbības vai fotografēšanas darbnīcu.
 7. Mājas dekorācija – izvēlieties mākslas darbu, skulptūru vai dekoratīvu priekšmetu, kas uzlabo viņu mājas gaisotni un atspoguļo viņu kopīgo gaumi.
 8. Nauda kopīgiem tēriņiem – arī nauda aploksnē var būt laba dāvana, kas ļaus pārim pašam izvēlēties veidu, kā uzdāvināt sev dāvanu kāzu jubilejā. Alternatīva ir kāda universālā dāvanu karte.
 9. Personalizēts kāzu jubilejas žurnāls – nodrošiniet viņiem skaisti noformētu žurnālu, kurā viņi var dokumentēt savu mīlestības ceļojumu kopā un pārdomāt savus atskaites punktus.
 10. Ziedojums labdarībai – veiciet ziedojumu labdarības organizācijai pāra vārdā, atbalstot mērķi, kas atbilst viņu vērtībām un kaislībām.

Atcerieties, ka kāzu gadadienas dāvanas mērķis ir atbalstīt abus laulātos un iepriecināt viņus ar ko skaistu un īpašu!

Priecīgu gadadienu! Lai izdodas atrast labas dāvanas kāzu jubilejā! Priecīgu gadadienu!