Izaicinājums, kas ļauj laicīgi sakrāt naudu Ziemassvētku dāvanām

Ziemassvētku sezona ir laiks, kad baudīt kopā būšanu, mirdzošas lampiņas, sirdi sildošas dziesmas un, protams, arī dāvināšanas prieku. Lai arī šis laiks ir burvīgu emociju pilns, tas dažiem no mums var sagādāt arī finansiālas rūpes. Izaicinājums, kas ļautu sakrāt naudu Ziemassvētku dāvanām, varētu būt tieši laikā.

Ziemassvētkos gribās visiem saviem mīļajiem sarūpēt skaistas, noderīgas un gaidītas dāvanas. Un, ja tas nav iespējams, tad plāns ir jāsāk kalt jau vairākus mēnešus pirms svētkiem. 

Tāpēc iesakām izlasīt šo rakstu, jo sagatavojām to ar mērķi tev parādīt labu naudas krāšanas izaicinājumu. Skatāmies ar ko lai sāk!

Lēnais, bet stabilais ceļš uz dāsniem svētkiem

Daudzi cilveki, kad dzird par naudas krāšanas izaicinājumiem, uzreiz iedomājas finanšu plānotājus, ekseļus un dažādas kalkulācijas. Lai arī tas, protams, var būt labs risinājums un daudziem noderēt, šoreiz runa neiet par to. Mūsu piedāvātais izaicinājums ir daudz vienkāršāks.

52 nedēļu krāšanas izaicinājums

Piedāvājam 52 nedēļu ilgu naudas krāšanas izaicinājumu. Tas ir veids, kā parūpēties par to, ka gada beigās tev nebūs stresa pilnas sezonas, ko pavadīt dāvanu meklējumos. 

Princips ir pavisam vienkāršs – pirmajā nedēļā atlikt tik vien kā 1 EUR dienā, un katru nākamo nedēļu pievienot klāt vēl pa 1 EUR nedēļā. Līdz ar to pirmajā nedēļā izdosies iekrāt 7 EUR, otrajā nedēļā 14 EUR, trešajā jau 21 EUR utt. Gada beigās nonāksi pie summas 1,378 EUR vērtībā. 

Protams, iespējams, ka tik daudz naudas tev sezonai nav nepieciešams – to tad var koriģēt pats un samazināt krāšanas ilgumu. Taču šis 52 nedēļu ilgais izaicinājums ir lielisks veids, kā iemācīties disciplīnu un rezultātā iepriecināt gan sevi pašu, gan savus mīļos.

Motivācijai varat apskatīties arī Spoki.lv aprakstīto piemēru.

Kā nepadoties procesā

Kad esi apņēmies jau laicīgi krāt naudiņu Ziemassvētku sezonai un dāvanām, tad jānonāk pie veida, kā sevi uzturēt šajā disciplīnā. Viens veids ir izpritnēt grafiku, kur var atzīmēt katru dienu malā nolikto naudu.

Un tad jau šo grafiku novietot kādā labi redzamā vietā. Piemēram, piestiprināt pie ledusskapja vai digitālā veidā iestatīt kā datora vai telefona fona tapetes.

sakrat naudu Ziemassvetku davanam

No izaicinājumam līdz ierastai rutīnai

Protams, izveidot naudas krāšanas plānu ir viens, bet pie tā pieturēties ir kas cits. Tāpēc ir svarīgi zināt, kā šo krāšanas aizicinājumu padarīt par ikdienu. Par rutīnu, pie kuras veiksmīgi pieturēties ne tikai šo vienu reizi, bet varbūt pat visa gada garumā. 

Lūk, padomi, kā sakrāt naudu un pieturēties pie rutīnas:

  • Automatizē iekrājumu veidošanu – izveido personalizētu krājkontu, kur katru nedēļu tajā tiks ieskaitīta konkrēta summa Ziemassvētku dāvanām. Tas notiks automātiski un līdz pat svētkiem varēsi par to aizmirst.
  • Vecmāmiņas stikla burciņas metode – stikla burka, kas novietota redzamā vietā, var kalpot gan kā motivācija iekrāt vairāk, gan arī kā ātrs rādītājs, cik tālu esi ticis.
  • Naudas krāšanas sabiedrotais – naudas krāšana kopā ar kādu citu var kalpot par lielisku motivatoru. Varēsiet abi dalīties progresā, svinēt sasniegtos mērkus un galu galā viens otru atbalstīt. 
  • Regulāri atskati uz padarīto – pusceļā aicinām uz brīdi apstāties un apskatīt iekrājumus. Šādā veidā veikt labojumus būs ērtāk – labāk ātrāk nekā vēlāk.
  • Bonusa nedēļas – dzīve mēdz pārsteigt ar patīkamiem atalgojumiem. Neatkarīgi no tā, vai tā ir darba prēmija vai nodokļu atmaksa, ieliec arī šo “papildu” naudu savā krājkasītē.

Sekojot līzi šiem soļiem, vajadzētu būt, ka izdosies veiksmīgi iekrāt naudiņu.

Uzdāvini sev finansiāli atvieglotāku nākotni

Ar 52 nedēļu Ziemassvētku uzkrājumu veidošanas izaicinājumu tu dari daudz vairāk kā tikai katru nedēļu atliec sīknaudu. Galu galā tu ieguldi sava prāta mierā, lai svētku sezonu varētu pavadīt bez finanšu raizēm. 

Katrs eiro ir solis ceļā uz Ziemassvētkiem, kuros uzmanības centrā var būt mīlestība, pateicība un dāvināšanas prieks, nevis bailes no gaidāmajiem parādiem. 

To arī novēlām! Lai skaisti, mierpilni un dāsni svētki!

Un runājot par dāvanām, ieskaties arī šajos rakstos:

Paldies, ka lasi mūsu rakstus!