Kur vislabāk meklēt Ziemassvētku dāvanas mīļajiem

Ziemassvētku sezona katru gadu piezogas nemanot. Un lai arī jau vairākus mēnešus pirms svētkiem lielveikalos sāk skanēt svētku mūzika un pilsētas ielas izgaismo lampiņas un Ziemassvētku dekorācijas, bieži vien dāvanu sapirkšanu tāpat sanāk atstāt uz pēdējo brīdi. Lai šogad tā nenotiktu, izdomājām sadalīt dāvanu sarūpēšanas procesu.

Raksts sastāv no sekojošām sadaļām:

Šajā rakstā apskatīsim labākās vietas un veidus, kā sapirkt vai sataisīt Ziemassvētku dāvanas draugiem tuviniekiem pašam.

Meklē Ziemassvētku dāvanas veikalos un tirdziņos

Sāksim ar pašsaprotamāko variantu, kas ir – doties uz veikaliem un tirdziņiem, lai sagādātu dāvanas saviem draugiem un ģimenei. Nereti tieši staigāšana pa lielveikaliem var apburt ar maģijas sajūtu. Parasti veikali jau oktobrī tiek rotāti ar skaistām svētku lampiņām. Novembrī parādās jau arī krāšņas Ziemassvētku egles.

Nemaz nerunājot par tirdziņiem, kas ļauj nesteidzīgi maldīties pa pašmāju ražotāju veikaliņiem un procesā baudīt karstvīnu vai karsto šokolādi. Tur ir kaut kas tik skaists un mierpilns, un ja šo dāvanu sapirkšanas pasācienu sāk jau laicīgi, dāvanu meklēšana nav nemaz tik satraucoša.

Priekšrocības iepērkoties klātienē ir šādas:

 • Svētku sajūta – iepērkoties klātienē veikalos un tirdziņos rodas iepriekš aprakstītā svētku sajūta, kuru ne ar ko citu nevar aizvietot. Tā ir iespēja jau laicīgi sajust svētku noskaņojumu un iepirkšanās procesā arī labi pavadīt laiku. Īpaši tad, ja līdzi tiek paņemti draugi. 
 • Tūlītējs process – dāvanas jau uzreiz ir tavā īpašumā, darbiņš ir padarīts un nav jāgaida dāvanu piegāde.
 • Vietējo ražotāju atbalstīšana –  šis visvairāk attiecas uz gadījumu, ja iepirkšanās notiek mazos pašmāju veikaliņos un tirdziņos. Tad rodas svētku prieks ne tikai atrast foršas un oriģinālas dāvanas mīļajiem, bet arī palīdzēt vietējiem ražotājiem. Svētki tomēr ir par atdošanu un iepriecināšanu!
 • Svētku pasākumi procesā – daudzi veikaliņi svētku sezonā piedāvā dažādus pasākumus, foto stūrus, koncertus un izlozes. 

Lai gan iepirkšanās klātienē bieži vien ir saistīta arī ar sezonas kņadu un cilvēku burzmu, tā tomēr piedāvā arī jauku svētku atmosfēras sniegto prieku. Otrs variants, protams, vēl ir iepirkties internetā.

Ziemassvetku davanas veikalos un tirdzinos

Iepērcies laicīgi interneta veikalos

Tehnoloģijām attīstoties, esam ieraduši iepirkties arī internetā. Nereti tas var būt riskanti, jo, piemēram, nevar vienmēr trāpīt pareizi ar apģērbu izmēriem vai priekšmetu kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties uzticamus un pārbaudītus interneta veikalus. 

Lielākie bonusi, protams, ir procesa ērtumam. Nav jādodas cilvēku burzmā, jāstāv rindās, jāsakarst veikalos utt. Turklāt iepērkoties internetā, dāvanu opcijas ir teju bezgalīgas – patiešām!

Priekšrocības iepērkoties interneta veikalos

Ir skaidrs, ka interneta veikali ir ievērojami mainījuši iepirkšanās procesu, to atvieglojot. Īpaši svētku sezonas laikā, kad tie piedāvā nepārspējamas ērtības.

Lūk, kāpēc mums patīk iepirkties internetā:

 • Plaša izvēle – interneta veikalos ir plašs produktu klāsts, bieži vien lielāks nekā fiziskajos veikalos. Turklāt tur var atrast gan nišas preces, gan starptautiskus zīmolus. Iespējas ir tiešām bezgalīgas un viss vienuviet.
 • Cenu salīdzināšana – vēl viens bonuss ir iespēja salīdzināt vienādu produktu cenas dažādās vietnēs. Vairākas platformas ļauj ātri salīdzināt cenas un atrast labākos piedāvājumus.
 • Citu pircēju atsauksmes – citu pircēju atsauksmes un vērtējumi var palīdzēt atrast kvalitatīvus produktus un izvairīties no nekvalitatīviem pārsteigumiem. Ja rodas bailes pasūtīt kaut ko sliktu no interneta veikala, tad tieši klientu atsauksmes bieži vien ir labākais uzticamības simbols. Īpaši jau tad, ja ir pievienotas bildes.
 • Ērtības – iespēja iepirkties jebkurā laikā un jebkurā vietā. Nav jāuztraucas par veikalu laikiem vai cīņu ar Ziemassvētku pūļiem.
 • Piegādes iespējas – daudzas platformas un interneta veikali piedāvā paātrinātu piegādi, dāvanu iesaiņošanu vai pat tiešu piegādi uz saņēmēja adresi.

Iepirkšanās internetā ir ieguvums tiem, kas novērtē daudzveidību, ērtības un iespēju iepirkties savā pidžamā no dīvāna. Svētku stresā un steigā – kas var būt labāks par to? 

Un tomēr atgādināsim, ka ir svarīgi veikt pasūtījumus laicīgi, lai izvairītos no piegādes aizkavēšanās saspringtās sezonas laikā.

Kādos interneta veikalos iepirkties?

Interneta veikalu, protams, ir ļoti daudz. Un tomēr ir labi zināt, kādā virzienā vispār skatīties un meklēt vēlamās dāvanas.

Mēs skatāmies divās kategorijās. 

Pašmāju interneta veikali:

 • M79.lv – vietējo mājražotāju un dizaineru labumi,
 • UdensPudele.lv – ilgtspējīgas ūdens pudeles, termosi un termokrūzes,
 • MadaraCosmetics.com – kosmētikas un skaistumkopšanas produkti,
 • NelaGems.com – mirdzošas Swarovski rotaslietas,
 • CitaRota.lv – patriotiskas un kvalitatīvas rotas un apģērbi,
 • FromMe.lv – dāvanu kartes atpūtai, hobijam un noderīgiem pirkumiem,
 • MusMaja.lv – dažādi pašmāju ražotāju produkti vienuviet,
 • RIIJA.lv – eleganti un augstas kvalitātes pašmāju produkti,
 • JanisRoze.lv – grāmatas un papīrlietas,
 • Recycletex.lv – augstas kvalitātes apģērbi un aksesuāri,
 • Stenders-Cosmetics.lv – skaistumkopšanas līdzekļi.

Ieskaties mūsu rakstos par diviem lieliskiem pašmāju ražotājiem – Saskaņotas dāvanas no TRUDE veikala un Latviskās Cita Rota dāvanas.

Ziemassvētku dāvanas internetā

Ārzemju interneta veikali:

 • Amazon.com – plaša piedāvājuma interneta veikals,
 • Etsy.com – unikāli mājražotāju darinājumi, 
 • Uncommongoods.com – oriģinālas, interesantas dāvanas,
 • H&M.com – moderni apģērbi un aksesuāri,
 • Asos.com – moderni apģērbi un aksesuāri, arī dāvanas,
 • eBay.com – plaša piedāvājuma interneta veikals,
 • ColourPop.com – skaistumkopšanas produkti,

Šie ir mūsu iecienītākie interneta veikali gan Latvijā, gan ārpus. 

Darini paštaisītas Ziemassvētku dāvanas

Un ja tomēr veikalos neizdodas atrast vēlamo vai gribās šogad pieiet dāvanām ar personiskāku pieskārienu, iesakām tās izveidot pašam. Ir tik daudz dažādas Ziemassvētku dāvanas, ko vari izveidot pats.

Turklāt pašdarinātas dāvanas izveidošana būs lētāka arī tev pašam. Viss ir atkarīgs no tā, kādu dāvanu taisīsi, bet materiālus visbiežāk var iegādāties par pieņemamām cenām. Un tad galarezultāts bieži vien ir nenovērtējams, turklāt cenas ziņā arī izdevīgs.

Tāpat neaizmirsīsim arī to, ka paša darinātas dāvanas būs nenovērtējami mīļa un īpaša Ziemassvētku dāvana. To var personalizēt dāvanas saņēmējam un izveidot ko patiešām skaistu, noderīgu un nenovērtējamu.

paštaisītas Ziemassvētku dāvanas

Idejas paštaisītām Ziemassvētku dāvanām

Izveidojām vairākas idejas par to, kādas pašdarinātās davanas vari pamēģināt izveidot šogad. Tās ir visai vienkāršas un arī universālas – piemērotas gan draugiem, gan kolēģiem. It īpaši jau šādas dāvanas novērtēs ģimene un paši, paši tuvākie.

1. Personalizētas svecītes

Pirmā dāvanas izvēle piestāv Ziemassvētkiem visvairāk  paštaisītas sveces. Sāc ar sojas vaska kausēšanu. Pēc tam pievieno tam kādu izvēlēto aromātu, izmantojot ēteriskās eļļas. Ja vēlies pievienot svecei krāsu, apsver iespēju izmantot kādu īpaši vaskam paredzētu krāsu. 

Tad ielej izkausēto vasku stikla burciņās ar centrētu daktu un ļauj tam atdzist. Lai piešķirtu personisku pieskārienu, vari pielāgot aromātu saņēmēja iecienītākajam aromātam vai pievienot piezīmi, kurā paskaidro, kas ir tavas aromāta izvēles pamatā.

2. Pašdarinātas ziepes

Greznas un mājās gatavotas ziepes ir vēl viena forša dāvanas ideja. Sāc ar glicerīna vai ziepju bāzi. Pēc izkausēšanas pievieno tai ēteriskās eļļas smaržai un dabīgās krāsvielas, piemēram, kurkumu vai biešu pulveri krāsai. 

Ielej maisījumu veidnēs – īpaši viegli ir izmantot silikona veidnes – un ļauj tām sacietēt. Formu un smaržu vari pielāgot saņēmēja gaumei. Piemēram, kafiju mīlošam draugam var pievienot maltu kafiju, lai nodrošinātu dabisku pīlingu.

3. Adījumi un tamborējumi

Saņemt adītu vai tamborētu dāvanu ir kaut kas neticami īpašs. Atkarībā no tavu prasmju līmeņa apsver šalles, cepures, dūraiņus, zeķes vai pat vienkāršus paliktnīšus.

Šī ir dāvana, kas bez šaubām prasa prasmes un pacietību, taču gala rezltāts ir tik skaists un vērtīgs. Pielāgo savu projektu saņēmējam, izvēloties viņa mīļāko krāsu vai rakstu, kas, tavuprāt, sasaucas ar viņa personību.

4. Personalizētas rotaslietas

Izgatavo pēc pasūtījuma darinātas rotaslietas, lai sagādātu mirdzošu pārsteigumu savām ģimenes dāmām. Ar dažām pērlītēm, stieplītēm un juvelierizstrādājumu pamatinstrumentiem var izveidot aproces, kaklarotas vai auskarus. Iespējas patiesībā ir visai plašas.

Apsver iespēju izmantot pērlītes vai piekariņus ar īpašu nozīmi, piemēram, saņēmēja dzimšanas akmeni, iniciāļus vai abpusēji nozīmīgus simbolus.

5. Recepšu burciņa

Lai dāvana būtu gan iepriecinoša, gan garšīga, izveido saņēmējam pašam savu recepšu burku. Paņem kādu skaistu burciņu vai jebkuru citu trauciņu un ieliec tajā sausās sastāvdaļas kādai konkrētai receptei, piemēram, cepumiem, karstajai šokolādei vai citiem gardumiem. 

Pievieno ar roku rakstītu vai drukātu receptes kartīti ar lentīti. Vari pielāgot recepti, ņemot vērā saņēmēja iecienītās garšas vai jebkādus ēdiena ierobežojumus.

6. Apgleznotas krūzītes

Iedvesmo savējos ar radošumu un izveido ar rokām apgleznotas krūzes. Izmanto baltas keramikas krūzītes kā audeklu un veido to dizainu ar porcelāna krāsu vai krāsu pildspalvām. 

Kad dizains ir izveidots, rūpīgi seko līdzi krāsas norādījumiem, kas bieži vien ietver cepšanu cepeškrāsnī. Personalizē krūzīti ar īpašu citātu, dizainu vai pat iekšēju joku, ko saņēmējs novērtēs.

Mēs ceram, ka šis raksts bija tev noderīgs un nu esi gatavs svētku sezonai!

Lai skaisti svētki, bezrūpīga svētku gaidīšana un prieks dāvanas meklējot!